Trimble GeoExplorer XT serii 6000


  • 220 kanałowy jednoczęstotliwościowy odbiornik GNSS
  • Submetrowa dokładność w czasie rzeczywistym i 50cm w postprocessingu
  • Technologia Floodlight redukcji zacienienia satelitów
  • Łatwiejsze i dokładniejsze wyznaczanie pozycji w trudnych warunkach
  • Wyświetlacz zawsze czytelny przy świetle słonecznym
  • Polaryzacyjny ekran o przekątnej 4.2” dający niezrównaną jasność przy ostrym świetle słonecznym
  • Opcjonalny modem 3.5G Zintegrowany modem komórkowy zapewniający łączność z Internetem wtrakcie prac polowych
  • Zintegrowany aparat cyfrowy o matrycy 5mpx z autofokusem
  • Możliwość wykonywania zdjęć o wysokiej jakości i przypisywania ich jako atrybutów do mierzonych obiektów
  • Wydajna wyjmowana bateria
  • Nieprzerwana praca przez ponad 8 godzin na jednej baterii i w razie potrzeby łatwa jej wymiana na inną w terenie

POBIERZ BROSZURĘ  W FORMACIE PDF


NOWY STANDARD WYDAJNEGO POZYCJONOWANIA GNSS DLA GIS

Urządzenia Trimble® GeoExplorer® serii 6000 wynoszą pozycjonowanie GNSS w segmencie GIS na zupełnie nowy poziom. Połączenie w jednym urządzeniu możliwości pozycjonowania GNSS z dokładnością submetrową, dostarczania wysokorozdzielczych zdjęć oraz możliwości bezprzewodowej łączności z Internetem i innymi urządzeniami peryferyjnymi, czyni GeoXT™ idealnym narzędziem do pracy w terenie dla instytucji zarządzających majątkiem sieciowym, oraz dla osób potrzebujących odbiornika prostego w obsłudze pozwalającego na wiarygodne i powtarzalne wyznaczanie położenia obiektów.

Razem z najnowszymi udogodnieniami w oprogramowaniu polowym Trimble i innowacjami w dziedzinie GNSS – włączając technologię Trimble Floodlight™ redukującą zacienianie satelitów – urządzenie GeoXT jest idealnym rozwiązaniem w każdej branży, w tym organizacji użyteczności publicznej, instytucji samorządowych czy agencji rządowych, gdzie submetrowa dokładność pozycjonowania jest w zupełności wystarczająca.

Niezawodna submetrowa dokładność

Łącząc w jednej obudowie najnowszy odbiornik GNSS śledzący w standardzie GPS z możliwością rozszerzenia go o obsługę systemu GLONASS, urządzenie GeoXT zapewnia stałe pozycjonowanie z dokładnością submetrową w czasie rzeczywistym i 50cm w postprocessingu.

Jeżeli wymagana jest precyzja submetrowa w czasie rzeczywistym, skorzystać można z poprawek nadawanych przez satelitarne systemy wspomagania pomiarów SBAS, sieci VRS™ bądź fizyczne stacje referencyjne oraz dzięki radiu Bluetooth® umożliwiającym łączenie się z odbiornikiem poprawek radiowych Trimble GeoBeacon™.

Jeżeli obserwacje GNSS są gromadzone przy wykorzystaniu oprogramowania Trimble TerreSync™ czy rozszerzenia Trimble GPScorrect™ dla aplikacji ESRI ArcPad można wykonać ich postprocessing w oprogramowaniu biurowym Trimble GPS Pathfinder® Office bądź rozszerzeniu GPS Analyst™ dla ESRI ArcGIS uzyskując tym samym wysoką precyzję wyznaczanych pozycji bez konieczności wykorzystywania poprawek w czasie rzeczywistym. Stosując najnowsze wersje wymienionych oprogramowań przy zastosowaniu nowego silnika obliczeniowego Trimble DeltaPhase™ można otrzymać dokładność 50cm wykonując postprocessing obserwacji GNSS kodowo-fazowych prowadzonych w jeszcze bardziej ekstremalnych warunkach.

Technologia Floodlight redukcji zacienienia satelitów

Drzewa i wysokie budynki zacieniają satelity ograniczając środowisko, gdzie wyznaczać można precyzyjnie pozycje GNSS. Wykorzystując innowacyjną technologię Trimble Floodlight redukcji zacienienia satelitów, urządzenie GeoXT w sposób niezakłócony zapewnia produktywne pozycjonowanie obiektów wszędzie tam, gdzie inne urządzenia tego nie potrafią.

Dzięki technologii Floodlight odbiornik GNSS w urządzeniu GeoXT może wyznaczać pozycje nawet wtedy, gdy sygnał od satelitów jest bardzo słaby. Technologia ta doskonale zwiększa możliwości pozycjonowania obiektów z bardzo wysoką dokładnością, tam gdzie panują wyjątkowo trudne warunki pomiarowe. Dzięki urządzeniom GeoXT pracownicy terenowi mogą wykonać zadaną pracę bez zakłóceń, dostarczając wiarygodnych danych w krótszym czasie, redukując zarazem koszty.

Wyraźny ekran w każdych warunkach

Urządzenie GeoXT wyposażone zostało w specjalnie zoptymalizowany pod kątem pracy przy ostrym świetle słonecznym wyświetlacz, zapewniając wygodną pracę w terenie. Zapewnia on wyjątkową jasność i przejrzystość przy każdych warunkach atmosferycznych włączając bezpośrednie promienie słoneczne. Tekst jest ostry, wyraźny i łatwy do rozczytania. Podkłady mapowe i zdjęcia są nasycone i jaskrawe a praca z dużym panelem dotykowym o przekątnej 4.2” (10.7cm) jest niezwykle wygodna i efektywna.

Praca bezprzewodowa w każdym miejscu

Połączenie z Internetem daje pracownikom możliwość bezpośredniego dostępu do informacji i danych ułatwiających szybsze i właściwsze podejmowanie różnych, ważnych decyzji. Dzięki temu również zapewniona jest bezproblemowa łączność pracowników terenowych z biurem czy nawet ze sobą nawzajem podczas wykonywania obowiązków w odległych od siebie miejscach.

Opcjonalny modem komórkowy 3.5G w urządzeniu GeoXT daje możliwość łączenia się z Internetem wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba. Dzięki temu w każdym momencie nieprzerwanie można odbierać poprawki korekcyjne w czasie rzeczywistym z sieci VRS, jak również podkłady mapowe czy korzystać z serwisów internetowych aktualizując bezpośrednio dane.

Dodatkowo radio Bluetooth pozwala na tworzenie bezprzewodowych połączeń z wieloma urządzeniami peryferyjnymi takimi jak dalmierze laserowe, skanery kodów kreskowych czy czytniki danych biometrycznych (RFID).

Wykonywanie wysokorozdzielczych zdjęć

Fotografia jest często najlepszym sposobem na zdobycie informacji na temat mierzonego obiektu, wydarzenia czy zjawiska. Z tego też względu urządzenie GeoXT zostało wyposażone w aparat cyfrowy o matrycy 5 megapikseli z autofokusem i możliwością geotagowania zdjęć. Aparat może być kontrolowany bezpośrednio z poziomu oprogramowania polowego Trimble TerraSync™ czy również za pomocą aplikacji innych firm, co sprawia że wykonywanie zdjęć i stosowanie ich jako atrybutów w bazach danych GIS jest płynne i pozwala na łatwą integrację z istniejącymi już zbiorami danych.

Zaprojektowany do ciężkiej i wydajnej pracy

GeoExplorery serii 6000 zostały zaprojektowane mając na uwadze jeden cel – dostarczyć urządzenie z wbudowanym odbiornikiem GNSS umożliwiające najdokładniejsze pozycjonowanie obiektów w jak najkrótszym czasie i w miejscach, gdzie dotąd nie było to możliwe przy jednoczesnym możliwie najdłuższym czasie pracy na jednym ładowaniu baterii.

Pojemna litowo-jonowa bateria zapewnia nieprzerwaną pracę ponad osiem godzin przy pomiarach GNSS na jednym ładowaniu, dzięki czemu praca jest bardzo wygodna. Dodatkowo specjalna konstrukcja baterii i urządzenia umożliwia bezproblemową wymianę baterii bezpośrednio w terenie na inną, bez konieczności wyłączania urządzenia minimalizując tym samym przestój w wykonywaniu pracy.

Urządzenie GeoXT wyposażone jest w 256MB pamięci operacyjnej oraz bardzo szybki procesor OMAP z rodziny 3503. Z wbudowaną nielotną pamięcią 2GB i możliwością rozszerzenia jej kartami pamięci SDHC o pojemności do 32GB nie ma obawy o brak wolnego miejsca na wysokorozdzielcze podkłady mapowe, czy też pomieszczenie najbardziej złożonych zbiorów danych.

Wytrzymała i odporna konstrukcja z zachowaniem norm pyłoszczelności i wodoszczelności IP65 daje możliwość pracy w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Gdziekolwiek znajdować się będą pracownicy terenowi, mogą być pewni że urządzenie GeoXT w stu procentach spełni swoje zadanie.

Inteligentne funkcje pomiarowe w połączeniu z bezprecedensową dokładnością i wydajnością zapewniają zmaksymalizowanie produktywności przy ręcznym pozycjonowaniu GNSS dla GIS.

 Urządzenie GeoXT – zaprojektowane do ciężkiej i wydajniej pracy.NAPISZ DO NAS

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Twój nr Telefonu (wymagane)

Nazwa Firmy (wymagane)

Adres Firmy (wymagane)

Model Instrumentu (wymagane)
TDC 150TDC 100GeoExplorer serii 7GeoExplorer serii 6000GeoExproler serii 5GeoExproler serii 3000Juno serii 5Juno T41Juno serii 3Juno serii SNomad 900GTablet Trimble YumaPathfinder serii ProXTrimble Pro 6ArcPadGPS AnalystGPScorrectPathfinder OfficeTerraSyncRecon

Temat

Twoja wiadomość

PEŁNE WYPEŁNIENIE FORMULARZA POZWOLI NAM PRZYGOTOWAĆ LEPSZĄ OFERTĘ DLA CIEBIE!